BIM2017 Duzy baner strona glowna 3

BIM w pracowni architektonicznej

start BIM w pracowni

Od wielu lat w branży budowlanej zachodzą zmiany związane z potrzebą jej unowocześnienia oraz podniesienia ogólnej produktywności i efektywności. Najistotniejszą innowacją w tym zakresie jest technologia BIM, zakładająca wykorzystanie wirtualnego modelu budynku w całym cyklu realizacji inwestycji.

więcej »

Open BIM / Współpraca i koordynacja międzybranżowa

start OpenBIM WspolpracaTematem dotyczącym koordynacji modeli branżowych rozpoczynamy cykl artykułów poruszających zagadnienia wykorzystywania cyfrowego modelu 3D w projektowaniu wielobranżowym. Na przykładzie programu ArchiCAD zaprezentujemy techniki i metody tworzenia zintegrowanego modelu złożeniowego przy wykorzystaniu standardów Open BIM.

więcej »

Droga do BIM

start Droga do BIM

Akronim BIM bez wątpienia jest już dobrze znany architektom. Wciąż jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę, na czym właściwie polega ta technologia, jak bardzo jest innowacyjna, jaka jest jej teraźniejszość i przede wszystkim, jaka jest jej przyszłość. Technologia BIM, jak każda nowość, wzbudza też wiele obaw, częściowo uzasadnionych. Ważne jednak, by jak najszybciej się z nią zapoznać. W przeciwnym razie rewolucja BIM odbędzie się bez nas.

więcej »

Open BIM / Analizy i symulacje modeli BIM

start OpenBIM AnalizyTechnologia BIM to doskonałe narzędzie wspomagające proces podejmowania decyzji projektowych. W drugim odcinku cyklu dotyczącego wykorzystywania cyfrowego modelu 3D przyjrzymy się wykonywaniu analiz i symulacji na przykładzie programu ArchiCAD.

więcej »