Duzy baner strona glowna (2)

7 Rejs Architektów
pływające seminarium dla architektów

Gdy w Polsce na dobre zagoszczą temperatury bliskie zera, a deszcze będą zniechęcały do spacerów, wyruszymy w Rejs Architektów po Morzu Śródziemnym na żaglowcu STS Kapitan Borchardt! BARCELONA, WALENCIA i BALEARY czekają! :))) ZAPRASZAMY!
 

 
Na pokładzie najstarszego polskiego żaglowca STS Kapitan Borchardt popłyniemy z hiszpańskiej Barcelony przez Walencję i Alicante na jedną ze słonecznych Wysp Balearskich (Palmę lub Ibizę) i z powrotem do stolicy Katalonii, poznając przy tym architekturę odwiedzanych miast.

W ramach współpracy z firmą WSC wszyscy uczestnicy rejsu po powrocie na ląd będą mogli wziąć udział w DARMOWYM weekendowym kursie ARCHICADa 18, certyfikowanym przez firmę Graphisoft!
 
Doświadczenie żeglarskie NIE jest wymagane! :)
 

Żaglowiec STS Kapitan Borchardt

I  etap − 7 dni  08/11/2014 15/11/2014 :  BARCELONA / WALENCIA / ALICANTE  
II etap  7 dni  15/11/201422/11/2014 :  ALICANTE / PALMA DE MALLORCA LUB IBIZA / BARCELONA
 
Koszt (ze wszystkim  all inclusive!):
jeden etap (I lub II)
 architekci: 2.000 zł
 studenci: 1.350 zł
 studenci PW: 1.250 zł
(+ lot do Barcelony lub Alicante we własnym zakresie  ok. 450 zł w obie strony)
dwa etapy (I + II)
 architekci: 2.550 zł
 studenci: 2.050 zł
 studenci PW: 1.950 zł
(+ lot do Barcelony we własnym zakresie  ok. 450 zł w obie strony)

Dlaczego "pływające seminarium"?
Na rejsie wszyscy uczestnicy stanowią załogę szkoleniową żaglowca, uczestnicząc w systemie wacht (służb) we wszystkich pracach związanych z funkcjonowaniem jednostki (manewrowanie, nawigacja, prace bosmańskie, dyżury w kuchni, itd.). Służy to dobrej integracji i pozwala kształtować najlepsze cechy charakteru, bo na pokładzie każdy odpowiedzialny jest za wszystkich. Ważną cechą życia na żaglowcu jest współpraca w grupie, co jest nieocenioną umiejętnością także w pracy architekta. Wspólne przebywanie na statku (kajuty, kambuz, pokład, wachty) i bezkres morza stwarzają też znakomite warunki do długich twórczych debat, tak ważnych w zawodzie architekta, a o które trudno, gdy ciągle gdzieś pędzimy, odbieramy telefony, czy po prostu się nie spotykamy.

 

Dlaczego "seminarium architektury współczesnej"?
Każdy z uczestników przed wypłynięciem w rejs zbiera materiały dotyczące kilku wybranych obiektów w dowiedzanych portach, a w trakcie rejsu,podczas wspólnych spacerów i wycieczek,prezentuje je.

 

Organizatorzy
Stowarzyszenie Bractwo Brygowe

Partnerzy
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej  www.arch.pw.edu.pl
Koło Naukowe Architektury Rodzimej WAPW www.architekturarodzima.pl


Sponsor główny
WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.
wyłączny dystrybutor programu ARCHICAD w Polsce